• di 24 feb | 19:30
  • Passa Porta, Antoine Dansaertstraat 46, 1000 Brussel
Reserveer hier jouw plaats Overzicht Agenda

Boekvoorstelling: ‘Het Brusselse moeras’ | Passa Porta

Uitgeverij Ertsberg heet u van harte welkom op de boekvoorstelling van Het Brusselse moeras van Luckas Vander Taelen & Jan Wostyn. Tickets zijn gratis, maar reserveren noodzakelijk. Na afloop is er ruimte om te proosten op het boek en uw exemplaar te laten signeren.

  • 19u30 deuren.
  • 20u Welkomstwoord door uitgever Karl Drabbe.
  • Start gesprek Luckas Vander Taelen, Jan Wostyn en voorzitter van Anders, Frédéric De Gucht. Moderator: Benedikte Coussement.
  • Uitleiding door politiek filosoof Anton Jäger.

Over het boek

De afgelopen jaren is iedere Brusselaar de wanhoop wel even nabij geweest: een eindeloos aanslepende formatie, met kalasjnikovs schietende drugsbendes in de metro, een begrotingstekort van meer dan 20 procent, metrowerken die de stad voor decennia openrijten, groteske vriendjespolitiek en totale normvervaging, flagrant en schaamteloos cliëntelisme…

Onze hoofdstad is doodziek. Tijd voor een onverbloemde beschrijving van de symptomen, een strenge diagnose en een duidelijke remedie.

In Het Brusselse moeras laten Brusselaars Luckas Vander Taelen en Jan Wostyn geen spaander heel van de huidige Brusselse politieke klasse en instellingen. Tegelijk schuiven ze drie hoofdremedies naar voren om Brussel uit het moeras te trekken. Brusselse problemen worden vroeg of laat Vlaamse problemen. Vlaanderen, maar ook België en Europa kunnen het zich niet langer veroorloven om vanop de zijlijn toe te kijken.

Over de auteurs

Jan Wostyn (1979) is econoom en sinoloog, columnist voor Knack en woont en werkt als leraar Engels en economie in Brussel. In 2021 stond hij mee aan de wieg van Vista, een politieke beweging die de band tussen Brussel en Vlaanderen wil versterken.

Luckas Vander Taelen (1958) is historicus. Hij maakte naam als rockzanger (Lavvi Ebbel) en als televisiemaker bij onder andere het RTBF-programma Strip-Tease en De Laatste Getuigen, over de overlevenden van de concentratiekampen. Hij is columnist en auteur van tien boeken, waaronder Achille: lot en liefde in tijden van oorlog.

Overzicht Agenda