• do 28 nov | 19u30
  • Howest Campus Station Brugge, Gebouw A, Spoorwegstraat 4, 8000 Brugge
Schrijf hier in Overzicht Agenda

Debat: de impact van verkiezingen in Amerika op Europa

Europa Direct West-Vlaanderen en Europahuis Ryckevelde nodigen u uit op een participatiedebat over de verkiezingen in de Verenigde Staten. Tijdens dit participatiedebat beginnen we met de inzichten van onze vier sprekers, waarna we de gelegenheid hebben om zelf met hen in gesprek te gaan.

Er wordt volop gespeculeerd over wie de volgende president van de Verenigde Staten zal zijn. Krijgt Trump een tweede termijn, of neemt Harris het Witte Huis in bezit? Op 5 november gaan de Amerikanen naar de stembus, en op 6 november weten we de uitslag van de verkiezingen. Ongeacht de uitslag zijn we natuurlijk nieuwsgierig naar de mogelijke gevolgen voor het Europese continent. 
Tegen 28 november weten we wie de nieuwe president is, en kunnen we de impact op de Europese Unie beter inschatten.

Programma

  • 19:15: Onthaal
  • 19:30: Verwelkoming en introductie tot de Amerikaanse verkiezingen door Lies Cappoen, educatief medewerker Europahuis Ryckevelde
  • 19:40: Keynotes:
    • Bart Kerremans: hoogleraar Amerikaanse politiek, KU Leuven
    • Nick Mertens: rechtspracticus en Amerikanist / Amerikakenner
    • Jan Wouters: hoogleraar Internationaal Recht en Internationale Organisaties, KU Leuven
    • Michele Chang: Director (College of Europe), Transatlantic Affairs Programme, Professor European Political and Governance Studies Department
  • 20:10: Debattafels
  • 21:10: Slotwoord
  • 21:30: Slotdrink

Overzicht Agenda